Достапни линкови

Протести во Азербеџан


Протестите во Баку
Околу илјада луѓе се собрале во Баку во знак на протест против големината на надоместот за домовите кои треба да бидат срушени поради промени во урбанистичките планови. Тие од азербеџанската влада бараат да им биде исплатена пазарната цена по метар квадратен. Според нив, моменталната понуда не била доволна за да можат да си дозволат нов дом.
XS
SM
MD
LG