Достапни линкови

Руска делегација во посета на Иран за нуклеарната програма


Нуклеарната централа во Бушер
Иранската атомска енергетска организација соопшти дека руска делегација треба го посети Техеран до крајот на месецот. Целта на посетата ќе бидат разговорите за изградба на нов нуклеарен реактор во Бушер. Според нив, договорот најверојатно ќе може да биде потпишан на почетокот на наредната година со тоа што изградбата би започнала веднаш.
XS
SM
MD
LG