Достапни линкови

Повредените деца од Тетово се вон животна опасност


Петте деца кои денеска попладне беа повредени од експлозивна направа во ромската населба во Тетово, се надвор од животна опасност.

Поголема група деца играле во дворот кога, од засега сеуште неутврдени причини, експлодирала бомбата. Повредените деца се префрлени во болници во Тетово, а две потешко поврдени девојчиња во Скопје.

Полицијата и Јавен обвинител извршија увид на местото на експлозијата.
XS
SM
MD
LG