Достапни линкови

Експлозија во Пакистан, седум жртви


Најмалку седум луѓе загинале, меѓу кои има и деца во експлозија на бомба на железничка станица во југоситочниот дел на Пакистан. Асошиејтед Прес јави дека сепаратистичката реубликанска армија Балуч ја преземала одговорноста за нападот, кој бил одговор на наводните убиства на паравојската во Балочистан. Истата група во минатата недела нападна три гасоводи, при што ја прекина испораката на гас до милиони домови во Пакистан.
XS
SM
MD
LG