Достапни линкови

Саудискиот принц во посета на Пакистан


Принцот на Саудиска Арабија Абдулазиз Ал Сауд
Принцот на Саудиска Арабија Абдулазиз Ал Сауд е во посета на Исламабад каде се сретна со пакистанскиот премиер Наваз Шариф и претседателот Мамнон Нусаин. Принцот, која ја извршува функцијата вицепремиер и министер за одбрана разговарал со Хусеин за соработка во безбедноста, економскиот развој и други прашања од заеднички интерес. Предвидено е тој да се сретне и со воените лидери, као и други претставници на власта.
XS
SM
MD
LG