Достапни линкови

Украина-демонстрантите го напуштиле градското собрание


Протести на опозицијата во Киев
Украинските анти-владини демонстранти го ослободиле градското собрание во Киев. Никакви инциденти не биле пријавени и демонстрантите мирно ги напуштиле зградите кои беа окупирани повеќе од два месеца. Организаторите соопштија дека некои од демонстрантите ќе останат пред зградите, бидејќи се очекува протестите да продолжат. Евакуацијата беше услов поставен од Владата со цел да бидат ослободени демонстрантите кои беа уапсени.
XS
SM
MD
LG