Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и релативно топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до 18 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG