Достапни линкови

Груевски-Да се почекаат наодите за труењето во Гостивар


Премиерот Никола Груевски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во посета на затруените средношколци и професори.
Премиерот Никола Груевски денеска апелираше да се почека на резултатите од сите медицински анализи и наодите на Министерството за внaтрешни работи во врска со настанот во економското училиште во Гостивар. Неколку средношколци и професори со симптоми на труење вчера беа префрлени на Клиниката за токсикологија. Груевски изјави дека е добро што пациентите заминале од болница и се во одлична здравствена состојба.
Груевски заедно со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска синоќа ги посети средношколците и професорите од гостиварското средно училиште.
XS
SM
MD
LG