Достапни линкови

Загинал полицаец на протестите во Бахреин


Илустрација
Еден полицаец загинал во Бахреин во експлозија на автомобил бомба за време на протестите за одбележување на годишнината од започнувањето на арапската пролет во 2011 година. Министерството за внатрешни работи на твитер соопшти дека се работи за терористички напад во шиитското село Даир кое се наоѓа на периферијата на главниот град. Во меѓувреме се случила уште една експлозија во друго село, која предизвикала мала штета.
XS
SM
MD
LG