Достапни линкови

Дебата на претседателските кандидати во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на средба со кандидатите
Единаесетмината кандидати за претседателските избори во Авганистан закажани за 5 април биле поканети викендов да учествуваат на телевизиски дебати. Денеска пет од кандидатите треба да ги соопштат своите програми. Дебатите се организирани од страна на јавниот сервис РТА и Радио Слободен Авганистан. Меѓу кандидатите во претседателската трка е и братот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG