Достапни линкови

Временска прогноза-претежно сончево


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а долж Повардарието ќе има повремено умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до четири, а дневната од седум до 14 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 10 степени. Во недела и во почетокот на наредната недела ќе се задржи стабилно, суво и доста топло време за овој период од годината. Дневната температура во недела ќе се движи од 12 до 17, а во почетокот на наредната недела од 14 до 20 степени.
XS
SM
MD
LG