Достапни линкови

Ирак - безбедносните сили напредуваа во Сулејман Бек


Архива - провинција Салахадин
Безбедносни сили во Ирак имале напредок против вооружени лица кои зазедоа дел од градот Сулејман Бек и околните села во провинцијата Салахадин.
При тоа, како што јави АФП, најмалку 12 милитанти биле убиени.
Во провинцијата Анбар, вооружени милитанти и натаму ја држат контролата врз градот Фалуџа и делови од главниот град на покраината Рамади.
XS
SM
MD
LG