Достапни линкови

Разговори за руските односи со ЕУ


Министрите за надворешни работи на Русија и Германија денеска ќе се сретнат во Москва, еден ден откако рускиот министер Сергеј Лавров во колумна напиша дека односот меѓу Русија и Европската унија е дојден до момент на вистината во врска со украинската политичка криза. Разговорите на Лавров со германскиот министер Френк Вокер Стеинмеиер би требало да се фокусираат на односите на Москва со Европската унија, руските односи со НАТО и нуклеарно разоружување.
XS
SM
MD
LG