Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето утрово во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд а на планините ќе има слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава. Утринската температура се движи од минус три до три, а дневната ќе биде од седум до тринаесет степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен слаб дожд. Дневната температура ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG