Достапни линкови

ОН загрижени за цивилите во ирачкиот град Фалуџа


Николај Младенов
Обединетите нации изразија загриженост за судбината на цивилите во ирачкиот град Фалуџа каде што продолжуваат борбите меѓу владините сили и милитанти од Исламската држава Ирак и Левант. Шефот на мисијата на Обединетите нации во Багдад Николај Младенов денеска предупреди на се потешките услови за живот во тој град во кој во изминативе денови почнале да се водат и улични битки.
XS
SM
MD
LG