Достапни линкови

САД налутени по ослободувањето авганистански милитанти


Баграм
Соединетите држави изразија длабоко жалење за авганистанската одлука да ослободи 65 милитанти од поранешниот американски затвор Баграм во близина на Кабул. Овој затвор во минатата година американците им го предадоа на авганистанските власти. Во соопштението на американската амбасада во Кабул се додава дека авганистанската влада ја сноси целата одговорност за евентуалните последици од таа нејзина одлука.
XS
SM
MD
LG