Достапни линкови

Шефот на египетската војска во Москва


Абдел Фатах ал Сиси
Шефот на египетската војска фелдмаршал Абдел Фатах ал Сиси денеска замина во прва посета на Москва откако армијата го отстрани исламситичкиот претседател Мохамад Морси во јули минатата година. Руските новински агенции јавуваат дека тој ќе разговара со министерот за надворешни работи Сергеј Лавров и со министерот за одбрана Сергеј Шојгу. Се очекува фелдмаршал Сиси наскоро да соопшти дека ќе се кандидира за претседателските избори во Египет што би требало да се одржат во април годинава.
XS
SM
MD
LG