Достапни линкови

Груевски на средба со Расмусен во Брисел


Расмусен и Груевски во Брисел, јануари 2012.
Премиерот на Македонија Никола Груевски денеска ќе го посети седиштето на НАТО каде што ќе се сретне со генералниот секретар нас Алијансата Андерс Фог Расмусен и ќе присуствува на Северноатлантскиот совет. Според официјалното соопштение од НАТО, по средбата меѓу Груевски и Расмусен е предвидена и нивна заедничка прес конференција.
XS
SM
MD
LG