Достапни линкови

Украина:Филе се сретна со опозициските лидери


.
Комесарот за проширувањето на ЕУ, Штефан Филе, се сретна со украинските опозициски лидери во Киев. Филе пристигна вчера во Киев во обид да помогне при надминувањето на политичката криза во земјата. Во понеделникот министрите за надворешни работи на ЕУ дебатираа дали да воведат санкции кон Украина ако таа продолжи да кјористи насилство против демонстрантите. МИнистрите исто така предложија можност за продлабочување на врските меѓу ЕУ и Украина во иднина.
XS
SM
MD
LG