Достапни линкови

Нова рунда од дијалогот Белград-Приштина во Брисел


Претседателот на сропската влада во оставка, Ивициа Дачиќ и косовскиот премиер Хашим Тачи денеска во Брисел заедно со високиот претставник за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон ќе одржат нова рунда од дијалогот. Основна тема ќе биде правосудството и формирањето Заедница на српските општини на Косово.
XS
SM
MD
LG