Достапни линкови

Оливер Спасовски избран за претседател на изборниот штаб на СДСМ


Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски на синоќешната седница на Централниот одбор е избран за шеф на Изборниот штаб за претстојните претседателски избори.Како што соопшти партијата, усвоен е и Правилник за постапката, начинот и критериумите за утврдување на кандидатот на СДСМ за Претседател на Република Македонија
XS
SM
MD
LG