Достапни линкови

Времето денеска-облачно, попладне со дожд


Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне.
Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 16 степени.
Во Скопје времето утре ќе биде облачно, попладне со дожд. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 12 степени
XS
SM
MD
LG