Достапни линкови

Во Вашингтон средба Обама - Оланд


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Белата Куќа го пречека францускиот претседател Франсоа Оланд.
Пред разговорите, двајцата лидери ги истакнаа долгогодишни врски меѓу нивните земји и заеднички позиции за различни глобалните предизвици.
Во фокусот на разговорите се нуклеарната програма на Иран, конфликтот во Сирија и зголемувањето на екстремизмот во Северна Африка.
XS
SM
MD
LG