Достапни линкови

Во повеке градови во Босна продолжија протестите


Сараево
Во Босна и Херцеговина продложија и денеска протестите со социјални и барања за смена на кантонските власти.
Протести има во Сараево, Мостар, Зеница, Тузла, Велика Кладуша.
На протестите се бараат оставки на локалните власти и промени во Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG