Достапни линкови

Се урна алжирски воен авион, 100 - тина загинати


Архива
Алжирски воен авион се урна во источниот дел на земјата, при што загинаа околу 100 луѓе.
Станува збор за Херкулес Ц-130 во кој имало над 100 лица и кој се урнал во планинска област на околу 500 километри источно од Алжир.
Причината за несреќата се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG