Достапни линкови

Бомба во кино во Пакистан, 10-мина загинати


Најмалку 10 луѓе загинале, а 16 биле повредени во експлозија на бомба во едно кино во Пешавар, Пакистан. Според агенциите, во киното експлодирале две рачни гранати, во момент кога во киното имало над 100 луѓе. Сличен напад пред две недели имаше во друго кино во Пешавар.
XS
SM
MD
LG