Достапни линкови

Убиени 15 ирачки војници


Илустрација
15 ирачки војници биле убиени во изминатата ноќ при напад врз една нивна база во северен Ирак, соопштија ирачки претставници. Според медицински извори, некои од војниците биле застрелани, а некои обезглавени. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG