Достапни линкови

Во Женева продолжија мировните преговори за Сирија


Во рамките на втората рунда од мировните преговори за Сирија, денеска во Женева имаа директна средба претставници на владата и на опозицијата. Делегациите се состанаа со пратеникот од Арапаската лига, Ладар Брахими. Претставниците на опозицијата се заканија дека ќе ги прекинат преговорите доколку не биде постигнат никаков прогрес.
XS
SM
MD
LG