Достапни линкови

Лавров: Резолуцијата за Сирија, неприфатлива


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека нацрт – резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите Нации за Сирија е еднострана и не ја отсликува реалноста. Лавров оцени дека резолуцијата е апсолутно неприфатлива и оти во неа треба да биде содржана и силна осуда на терористичките активности во Сирија, а не само ултиматум за режимот.
XS
SM
MD
LG