Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и потопло


Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен југоисточен ветер.

Утринската температура се движи од еден до пет, а дневната од 14 до 19 степени.
Во Скопје утринската температура ќе е спушти до три, а дневната ќе достигне до 17 степени.

В среда ќе настапи поголемо наоблачување кое ќе биде со повремени врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG