Достапни линкови

Обама и Оланд бараат глобален договор за климатските промени


Американскиот претседател Барак Обама и францускиот претседател Франсоа Оланд упатија заеднички повик за договор за борба против климатските промени.

Тие во повикот упатен преку Вашингтон Пост и Ла Монд повикаа на усвојување на амбициозниот план за глобален договор за кратење на емисијата на зелени гасови на конференцијата во Париз во 2015 година
XS
SM
MD
LG