Достапни линкови

Времето денеска -променливо облачно,со сончеви периодиВремето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Температурата ќе се движи од пет до 14 степени.
Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 12 степени
XS
SM
MD
LG