Достапни линкови

Авганистан:во експлозија на бомба 7 загинати војници


Седум авганистански војници загинале кога нивниот автомобил бил погоден од аксплозија на бомба поставена покрај патот во југозападната провинција Фарах. Министерството за одбрана соопшти дека нема други повредени војници.Засега никој не ја презеде одговорноста за експлозијата. Авганистанските власти за нападите ги обвинуваат талибанските милитанти. Нападите на милитантите врз војници и цивили се зголемија во последните неколку месеци.
XS
SM
MD
LG