Достапни линкови

Седуммина загинати во снежно невреме во Јапонија


Седум лица настрадаа а повеќе од илјада се повредени во големото снежно невреме што ја зафати Јaпонија. Снежното невреме вчера пристигна во Токио и сериозно го загрози одржувањето на изборите за градоначалник, а градските власти прават се за да го расчистат снегот на приодите кон избирачките места.
Во Јапонија изутрината без струја беа повеќе од 20 илјади домаќинства а откажани се 300 летови.
XS
SM
MD
LG