Достапни линкови

Во црква во Русија убиени две лица


Во Русија две лица се убиени, а шест се повредени кога напаѓач влегол во црква и отворил оган врз верниците за време на мисата.
Настанот се случил во рускиот град Сахалин, на источниот дел од државата. Во нападот се убиени две калуѓерки и еден верник.
Полицијата го привела напаѓачот кој работел на обезбедување на црквата и се обидува да утврди кој е мотивот за нападот.
Пукањето се случува кога руските безбедносни сили го имаат зголемено нивото на безбедност поради загриженост од можни напади за време на Олимписките игри во Сочи.
XS
SM
MD
LG