Достапни линкови

Времето денеска- облачно со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на повисоките планини со локален снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Температурата ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG