Достапни линкови

Противниците на антивладините протести на барикади во Киев


Илјадници луѓе незадоволни од повеќемесечните антивладини демонстрации во Киев денеска се собраа на барикади. Околу две илјади луѓе се собраа на протестните барикади во близина на Градската куќа, блокирајќи го сообраќајот на главните улици во градот.
Ова е трет месец на тензии во Киев, што почнаа во ноември, по одбивањето на претседателот Виктор Јанаукович да го потпише договорот за асоцијација и стабилизација со ЕУ.
XS
SM
MD
LG