Достапни линкови

Приведени повеќе лица на Бит Пазар


Во полициската акција на Бит-Пазар која се реализирала вчера приведени се повеќе лица. Акцијата е спроведена за расчистување на инцидентот што се случи на 29-ти декември , кога на полициските службеници им беше спречена контролата за продажба на петарди и заплена на поголема количина петарди. Еден припадник на полициските Алфи тогаш беше повреден.
XS
SM
MD
LG