Достапни линкови

Сочи:Првото злато за Америка


Американскиот сноубордер Сејџ Коценбург го освои првото злато на Олимписките игри во Сочи.
Тој во денешниот натпревар постигна резултат 93,50 и беше подобар од второпласираниот Стал Сандбах (Норвешка) кој имаше резултат 91,75.
Бронзениот медал му припадна на Канаѓанецот Марк МекМорис со резултат 88.75
XS
SM
MD
LG