Достапни линкови

Сочи под силни безбедносни мерки


Сочи е под силни безбедносни мерки. Дописникот на Радио Слободна Европа јавува дека низ улиците, јавниот транспорт, и насекаде низ градот се видливи полициски патроли и припадници на Козаците во традиционални униформи. На многу места, видео снимањето е забрането. На влезовите во хотелите, спортските центри, трговските, супермаркетите, има посебни контроли на се што носат луѓето со нив. Низ делови од градот е ограничено и движењето на возила.
XS
SM
MD
LG