Достапни линкови

Средба на Путин со кинескиот претседател Џинпинг


Сочи
Кинескиот претседател Кси Џинпинг во Сочи остварил средба со рускиот претседател Владимир Путин, при што било разговарано и за Украина. Според портпарол на Путин, двајцата претседатели го осудиле странското мешање во актуелните случувања во Украина. На средбата сталнало збор и за ситуацијата во Сирија, при што била нагласена потребата од продолжување на соработката во правец на смирување на сиријскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG