Достапни линкови

Во Приштина судир меѓу демонстрантите и полицијата


Пред приштинскиот рекоторат денеска дошло до судир меѓу полицијата и демонстрантите. За разлика од претходните денови, полицијата денеска го блокирала приодот до дворот на ректоратот што ги налути демонстрантите. Полицијата употребила солзавец на што демонстрантите одговориле со фралање разни предмети. На протестите се бара смена на раководството на ректоратот поради злоупотреби.
XS
SM
MD
LG