Достапни линкови

Нови протести во БиХ


Тузла
Неколку илјади луѓе и денеска се собрале во Тузла пред зградата на кантоналната влада пред која има кордон специјалци. Веќе три дена во Тузла траат протети поради лошата економска и социјална ситуација. Демонстрантите одбија да се состанат со премиерот на тузланскиот кантон, а и натаму бараат оставка на владата. Поддршка на протестите во Тузла и денеска дојде од многу градови во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG