Достапни линкови

Предавање за предизвиците на проширувањето на ЕУ


Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската комисија Кристијан Даниелсон денеска на Правниот факултет во Скопје ќе одржи предавање на тема „Предизвиците на проширувањето на Европската унија“. Вчера тој беше примен од премиерот Никола Груевски. На средбата, како што е соопштено, уште еднаш било потенцирано дека европските интеграции на Македонија се стратегиска определба на Владата.
XS
SM
MD
LG