Достапни линкови

Отворање на зимските олимписки игри во Сочи


Рускиот лизгач Евгениј Плушенко
Зимските олимписки игри во Сочи официјално започнуваат денеска со свечена церемонија во градот на брегот на Црното море. Рускиот лизгачки тим вчера ги воодушеви фановите од земјата со тоа што го зеземаа највисоките позиции во квалификационите групи. За денеска не се предвидени никакви натпреварувања за целото внимание да биде фокусирано на отварањето на игрите на кои ќе присуствува и рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG