Достапни линкови

Оставка на романскиот министер за финансии


Романскиот министер за финансии Даниел Кицоју поднесе оставка од функцијата откако беше покрената истрага за вмешаност во корупција против неговата сопруга. Кицоју, кој беше и вицеппремиер во владината коалиција негираше дека неговата оставка има врска со скандалот во кој е вмешана неговата сопруга.
Тој изјави дека сака да се фокусира на активности во неговата Национална либерална партија пред европските и претседателските избори во
Романија.
XS
SM
MD
LG