Достапни линкови

Временска прогноза-претпладне облачно, попладне сончево


Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно, а попладне облачноста ќе се намали и ќе биде претежно сончево. Ќе дува ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од шест до 14 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до нула и со дневна до 11 степени. За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време, но ќе има услови и за локални врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG