Достапни линкови

Во Тузла и денеска работниците се судрија со полицијата


тузла
Најмалку 13 лица побараа медицинска помош по денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата која употреби и солзавец за време на денешните работнички протести во босанскиот град Тузла.
Работниците незадоволни од начинот на приватизација на нивните фабрики протестираа и вчера и при тоа имаше 20 тина повредени.
XS
SM
MD
LG