Достапни линкови

Украина - демонстрации како потсетник до владата


Во украинскиот главен град, Киев, околу 2000 антивладини демонстранти носејќи штитови и палки маршираа пред владата
Според активистите, маршот е потсетник до владата за нивните барања. Демонстрантите имено, барат уставни реформи, продолжување на процесот на пристапување во ЕУ, и казнување на одговорните за злоупотреба и убиство на активисти.
XS
SM
MD
LG