Достапни линкови

Почнува 64-тото издание на Берлинале


Вечер во Берлин започнува првиот годиннешен поголем европски филмски фестивал – Берлинале. Во наредните 11 дена ќе бидат прикажани над 400 филма, а на вечерашното отворање премиерно ќе биде прикажан филмот на американскиот режисер Вес Андерсон – Гранд хотел Будимпешта.
XS
SM
MD
LG